GoodAccess logo
Go back
Zpět
Go back
Zpět

GoodAccess spouští Threat Blocker: ochranu zaměstnanců před online útoky

Threat Blocker umožní firmám zvýšit ochranu vzdálených zaměstnanců, a tím i svých systémů prostřednictvím detekce a blokování nebezpečných domén, phishingu, malware a síťových útoků.

Až 85 % kyberbezpečnostních incidentů, kterým firmy čelí, je podle studie Verizon Data Breach Investigations Report (2021) způsobeno lidskou chybou. Téměř dvě třetiny z nich jsou pak důsledkem krádeže nebo zneužití osobních údajů. Práce na dálku riziko takovýchto incidentů jen zvyšuje, protože firmy nemají kontrolu nad sítěmi, a často ani zařízeními, ze kterých se zaměstnanci připojují k firemním IT systémům, aplikacím, datům.

Threat Blocker umožňuje zaměstnance pracující na dálku chránit před komunikací s nebezpečnými doménami, a tím předcházet riziku, které zneužití citlivých údajů pro firemní IT představuje.

“Práce na dálku firmám přináší nejen benefity, ale i bezpečnostní rizika, která jsou spjata s komunikací na veřejném internetu. Phishing a malware, jako jedny z nejoblíbenějších technik útočníků, mezi ně rozhodně patří a je třeba před nimi zaměstnance pracující na dálku chránit. Threat Blocker je přesně k tomu určen,” uvádí Michal Čížek, CEO společnosti GoodAccess.

Nová funkce je dostupná všem zákazníkům GoodAccess jako nativní součást SaaS řešení pro tzv. secure remote access. Pro identifikaci a zablokování hrozeb (technologie DNS filtering) využívá informace z řady externích zdrojů (databází hrozeb, tzv. threat intelligence feeds). Ty jsou neustále updatovány, díky čemuž mají firmy jistotu, že jsou jejich zaměstnanci chráněni proti nejnovějším typům škodlivého kódu.

Threat Blocker firmám typicky pomáhá:

  • Zabránit uživatelům v přístupu na nebezpečné webové stránky.
  • Blokovat malware před tím, než infiltruje firemní síť.
  • Detekovat a blokovat spojení s botnetovými C&C servery.
  • Předcházet ransomware útokům jako důsledek infiltrace uživatelského zařízení.
  • Předcházet neautorizovanému přístupu k firemní síti v důsledku úspěšného phishingu a krádeže identity.
  • Snížit riziko nežádoucího odhalení citlivých firemních informací.

GoodAccess je moderní cloudová služba, která firmám pomáhá zabezpečit vzdálený přístup k IT ve světě všudypřítomné mobility zaměstnanců. Řešení spadá do jednoho z nejrychleji rostoucích segmentů síťové bezpečnosti známého jako zero-trust network access. Od svého uvedení na trh v roce 2020 si služba získala důvěru více jak 1000 menších a středních firem ze 120 zemí světa.

Go back
Zpět