GoodAccess logo
Go back
Zpět
Go back
Zpět

5 důvodů, proč upgradovat hardwarovou VPN na moderní SASE řešení

Za poslední rok jste pravděpodobně hezkých pár dní pracovali z domu. Jestli se do firemní sítě připojujete přes hardwarovou VPN, máte dobrou představu, jak to připojení funguje – nebo spíš nefunguje. Naštěstí existuje moderní řešení firemní síťové bezpečnosti, SASE (Secure Access Service Edge).

Hlavní rozdíly mezi hardwarovou VPN a SASE

Hardwarová VPN je privátní virtuální síť, kterou musíte nainstalovat na fyzické zařízení ve své firmě. Pořizovací náklady i správa tohoto řešení stojí dost peněz, nejen proto, že instalaci musí provést IT technik. A s jakoukoliv změnou se zase musíte obrátit na odborníka. Naštěstí existuje i druhá možnost, jak vyřešit připojení do firemní sítě, a tou je GoodAccess.

GoodAccess je moderní cloudové SASE řešení. Nasadíte ho během deseti minut a nepotřebujete k tomu žádné speciální IT znalosti. Díky přehlednému ovládacímu panelu snadno nastavíte přístupová práva a vaši zaměstnanci se do firemních systémů připojí na pár kliků. Zajímá vás přehled všech výhod GoodAccess oproti hardwarové VPN? Podívejte se na toto porovnání.


Jednoduchý onboarding a outplacement zaměstnanců

Používáte hardwarovou VPN? Tak víte, že při každém nástupu musí pracovník vašeho IT oddělení manuálně nastavit připojení do firemní sítě na všech zařízeních. Jednou na notebooku, podruhé na mobilu, potřetí na tabletu a tak dále. Stejný proces musí provést i při odchodu zaměstnanců, což je drahá a celkem nudná práce.

GoodAccess na to jde úplně jinak. V ovládacím panelu na pár kliků nastavíte novému členovi týmu přístupová práva a zaměstnanci si do svých zařízení sami stáhnou naši aplikaci. To je všechno. Přístup do firemních systémů máte vyřešený, a pokud se s některými kolegy loučíte, stačí jejich přístup jen zablokovat v ovládacím panelu.

Bezpečná práce na dálku

V dnešní době se připojení všech zaměstnanců prakticky nedá zabezpečit. Nemáte totiž kontrolu nad tím, odkud se připojují. Pokud pracují přímo z domu, nějaké bezpečnostní prvky se ještě dají aplikovat. Ale pokud jsou na cestách a fungují třeba z hotelu nebo letiště, používají veřejné Wi-Fi hotspoty. Jejich bezpečnost obvykle pokulhává a komunikaci i přenesená data vašich zaměstnanců může leckdo zachytit.

Jak tento problém řeší SASE? Jednoduše – GoodAccess totiž vašim zaměstnancům vytvoří bezpečné připojení do firemních systémů na úrovni sítě. To znamená, že jakmile se připojíte do brány GoodAccess, veškerá komunikace je zabezpečená a šifrovaná. Pracujete přímo ve své interní firemní síti, kam se nikdo nepovolaný nedostane.


Ochrana osobních údajů

Hardwarová VPN slouží jako přístupový bod do firemní sítě. V momentě, kdy se ale uživatelé dostanou dovnitř, je složité jejich pohyb omezit. Mají tak přístup ke všem systémům a datům, které jsou ve firemní síti. To je situace, která se neslučuje s předpisy jako GDPR nebo HIPAA.

Oproti tomu je dodržování GDPR s GoodAccess velmi jednoduché. V ovládacím panelu totiž nastavíte každému uživateli přesně ta přístupová práva, která potřebuje. Máte tak kontrolu nad tím, který zaměstnanec se dostane k jakým datům. GoodAccess taky zaznamenává všechny přístupy k vašim systémům a v přehledném reportu vidíte, co, kdy a kde který uživatel dělal.

Připojení nové pobočky do firemní sítě

Když chcete novou kancelář připojit do existující firemní sítě, máte dvě možnosti. Buď za připojení do stávající hardwarové VPN utratíte malé jmění a spoustu času vašeho IT oddělení, nebo se vydáte cestou budoucnosti a zvolíte moderní SASE řešení.

GoodAccess bezpečným a šifrovaným tunelem jednoduše propojí všechny vaše firemní pobočky i cloudové sítě. Na pár kliknutí tak získáte bezpečnou a šifrovanou soukromou cloudovou síť (Secure Network Perimeter), která propojí privátní sítě vašich poboček, firemní cloudy, externí SaaS systémy, vzdáleně pracující kolegy a IoT zařízení.

Udělejte první krok k bezpečnější budoucnosti a vyzkoušejte si GoodAccess na 14 dní zdarma.


Go back
Zpět