GoodAccess logo
Go back
Zpět
Go back
Zpět

GoodAccess Starter: Cloudová VPN pro firmy zcela zdarma

GoodAccess spouští bezplatnou verzi své cloudové VPN pro firmy. Je dostupná globálně a menší firmy si díky ní mohou vůbec poprvé v historii vytvořit bezpečnou virtuální privátní síť (VPN) pomocí profesionálního nástroje. Na neomezeně dlouhou dobu, až pro 100 uživatelů, zcela zdarma a moderním způsobem.

Proč jsme se rozhodli pro produkt zdarma?

V GoodAccess věříme, že kdokoliv se potřebuje bezpečně připojit k důležitým IT systémům, měl by toho dosáhnout bez jakýchkoliv potíží. Naše zkušenosti a vášeň pro technologie proto investujeme do vývoje a podpory platformy GoodAccess, díky které mají firmy po celém světě jistotu, že je o vzdálený přístup jejich uživatelů dobře postaráno. Kdekoliv a kdykoliv.

Vydání Starteru je dalším krokem k naplnění naší mise umožnit firmám bezpečný vzdálený přístup ke svému IT odkudkoliv. Starter zajišťuje bezpečnou práci po internetu, šifrované spojení s firemními systémy, ochranu citlivých dat a uživatelů před online hrozbami.

GoodAcces Starter umožňuje přístup k zabezpečené VPN infrastruktuře, ať už je uživatel doma nebo kdekoliv na cestách, a chrání komunikaci uživatelů pomocí šifrování a blokování hrozeb v reálném čase. Stačí si jen vytvořit účet zdarma a pozvat své zaměstnance. Není potřeba konfigurovat VPN infrastrukturu, klientské aplikace jsou dostupné pro různé operační systémy a vše lze spravovat z centrálního dashboardu.

Uživatelé se navíc nemusí obávat otravných reklam nebo předávání dat třetím stranám, jako je tomu často u bezplatných VPN nástrojů pro domácí uživatele.

Co nabízí balíček Starter?

Globální infrastruktura pro zabezpečení vzdáleného přístupu

V momentě, kdy se uživatel Starteru připojí ke cloudové VPN, GoodAccess automaticky vyhledá nejbližší a nejméně vytíženou VPN gateway pro zajištění co nejnižší latence a hladkého chodu služby. V tomto případě je uživateli dynamicky přidělena IP adresa a veškerá komunikace je zašifrována. Pokud firma potřebuje statickou IP adresu, například pro účely IP whitelisting, je třeba balíček upgradovat na některý z placených plánů GoodAccess.

VPN zdarma pro Windows, macOS, iOS a Android

GoodAccess Starter umožňuje uživatelům přístup k virtuální privátní síti z různých zařízení. K dispozici jsou klientské aplikace pro Android, Windows, iOS, macOS, takže můžete využívat bezpečného připojení jak z desktopových, tak mobilních zařízení.

Kompletní ochrana dat

Většina dnešních online aplikací využívá šifrování na aplikační úrovni, které skrývá obsah komunikace. Nicméně informace ze síťové vrstvy (TCP metadata), jako například doménová jména, objem přenesených dat, typ zařízení nebo operační systém, jsou stále viditelné.

Takové informace přitom mohou být velmi citlivé a zneužitelné útočníky za účelem kompromitace firemních systémů, dat či vydírání. GoodAccess využívá šifrování na síťové úrovni, tudíž společně s šifrováním obsahu komunikace poskytuje mnohem komplexnější ochranu.

Ochrana proti online a síťovým hrozbám

Součástí GoodAccess Starteru je i funkce Threat Blocker, která staví na technologii DNS filtering. DNS filtering je první linií ochrany proti online hrozbám, jako je například phishing, a síťovým útokům (botnety, scanování portů typicky). Funguje na principu blacklistů (jinak též blocklist, denylist). Threat Blocker brání navázání komunikace se známými škodlivými a jinak nevhodnými servery, tedy například s phishingovými stránkami a servery, které šíří malware, a jsou tedy hrozbou pro zařízení uživatelů a firemní data.

ThreatBlocker je nasazen přímo na VPN gatewayi (síťové bráně), kde chrání uživatele a upozorňuje administrátora pokud zaznamená nežádoucí aktivitu na síti.

Jaký je rozdíl mezi GoodAccess Starter a zkušební verzí (free trial)?

Trial verze řešení GoodAccess dává k vyzkoušení všechny, i placené funkce GoodAccess, ale je časově omezena na 14 dní. V momentě, kdy trial expiruje, má uživatel možnost pokračovat s některým z placených balíčků GoodAccess nebo s balíčkem Starter, který je zdarma a na neomezeně dlouhou dobu.

Starter obsahuje základní síťové a bezpečnostní funkce a počet uživatelů v týmu může být až 100. Balíček je zdarma a uživatel může využívat cloudovou VPN po neomezeně dlouhou dobu.

Jak začít s VPN zdarma od GoodAccess?

Nejdříve je třeba vytvořit si free účet zde. Na dva týdny získá váš tým přístup ke všem funkcím GoodAccess (včetně placených). Po uplynutí 14denní lhůty můžete plynule pokračovat s balíčkem Starter, není třeba žádné další akce.

Go back
Zpět